دانلود تحقیق سيستم نگهداري و تعميرات دستگاههاي ارتباطي و ناوبري كشتي

مطالب دیگر:
📝شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان شادگان📝شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان شوش📝شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان شوشتر📝شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان طارم📝شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان زنجان📝شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کهگیلویه📝دانلود نسخه کامل متن مفاتیح الجنان همراه با ترجمه فارسی📝تاثیر علوم تجربی مسلمین بر دانشمندان غرب📝بررسی رابطه بین توانمند سازی کارکنان واستقرار مدیریت کیفیت جامع📝بررسی کارایی مدلهای اسپرینگیت، زیمسکی واهلسون در امکان پیش بینی ورشکستگی شرکتهای📝پایان نامه طراحی پالس متر📝ترجمه مقاله پیش بینی بار یک ساعت آینده با استفاده از شبکه های عصبی📝ترجمه مقاله مدلسازی وشبیه سازی شبکه متصل شده به سیستم مبدل انرژی باد با سرعت متغیر با مبدل های قدرت ارزان📝ترجمه مقاله پیاده سازی SIMULINK مدل مزرعه باد برای استفاده در مطالعه سیستم قدرت📝گزارش کارآموزی عیب یابی کابل📝التهاب و پارگی تاندون آشیل📝قابلیت اطمینان سیستم‌های کنترل DCS📝گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید قالپاق رینگ📝پرسشنامه بررسی تاثیر پرورش استعدادهای نهفته کارکنان در بهبود عملکرد سازمانی📝ترجمه مقاله تشخیص خطای امپدانس بالا با استفاده از ترکیب شبکه¬های عصبی پرسپترون چند لایه
در این پست قصد معرفی فایل دانلود تحقیق سيستم نگهداري و تعميرات دستگاههاي ارتباطي و ناوبري كشتي را داریم با ما همراه باشید.
سیستم نگهداری و تعمیرات دستگاههای ارتباطی و ناوبری کشتی
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

تعداد صفحان : 35 صفحه -

قالب بندی : word

موضوع نگهداري و تعميرات از معدود علوم كاربردي است كه شايد در طول تاريخ حيات انسان جران داشته است و با بهره گيري از دانشهاي پايه اي مانند : رياضي ، فيزيكي و علوم كاربردي ، مهندسي و مديريت به موازات ساير علوم تجربي شكل آكادميك به خود گرفته و پيشرفت كرده است .

ضرورت طراحي و استقرار سيستم هاي نگهداري و تعميرات در كارخانجات يكي از مسائل حياتي امروز صنايع مملكت ماست و اين امر در امور خدماتي نيز صدق مي كند از جمله بخش حمل و نقل كه از مهمترين امور خدماتي در هر كشور مي باشد .

نگهداري و تعميرات در صورت اجرا شدن در مركز توليدي و خدماتي موجب كاهش هزينه و بالا رفتن كيفيت كار و در نهايت بالا رفتن بهره وري خواهد شد .

با پيچيده تر شدن امكانات در زندگي بشر روشهاي استفاده و نگهداري و تعميرات اين امكانات پيچيده تر مي شدند و براي اين امر نياز به دانش و تجربه خواهد بود .

بايد سعي شود تا جايي كه ممكن است عمر تجهيزات را اضافه كرد و در طول شبانه روز بيشترين كارايي را از آنها گرفت كه اين امر با داشتن يك

سيستم مناسب نگداري و تعميرات با صنعت موردنظر امكانپذير مي باشد .

با داشتن يك سيستم نگهداري و تعميرات كارآ مي تواند قيمت تمام شده محصولات يا خدمات را كاهش داد .

در جهان امروز با قيمت كمتر و كيفيت بالاتر مي توان رقابت كرد و در عرصه رقابت ماند . بامقدمه بالا ما به اهميت كار نگهداري و تعميرات پي برديم حال مي خواهيم اهميت آن را در حمل و نقل دريايي و در زمينه تخصصي دستگاه هاي ارتباطي و اوبري كشتي ها بررسي كنيم .

در يك كشتي حداقل 50 نفر انسان وجود دارد كه نمي توان براي جان آنها قيمتي در نظر گرفت زيرا قابل قسمت گذاري نيستند .

خود كشتي حداقل 30.000.000 دلار قيمت دارد كه رغم بسيار بالايي است و در هر كشتي حداقل 20.000.000 دلار كالا بار زده مي شود . حال اگر يكي از دستگاههاي ارتباطي يا ناوبري مثل رادار درست عمل نكند ممكن است يك حادثه بوجود آيد و در پي آن همه چيز از بين برود و اين يعني يك زيان بسيار بالا و در صورتي كه حادثه به طوري باشد كه طي آن دو كشتي با هم برخورد كنند اين زيان دو برابر خواهد شد و غرق شدن يك كشتي در دريا عوارض سنگين زيست محيطي در بر خواهد داشت كه با ميليون ها دلار هزينه و صرف وقت بسيار بالا و به كارگيري نيروهاي متخصص زياد مي توان آن را رفع كرد مانند آنچه در اثر غرق شدن يك نفتكش در دريا بوجود مي آيد .

تعريف نگهداري و تعميرات

نگهداري : مجموعه فعاليت هايي كه به طور مشخص و معمولاً به صورت برنامه ريزي شده و با هدف جلوگيري از خرابي ناگهاني ماشين آلات تجهيزات و تاسيسات انجام گرفته و با اين كار قابليت اطمينان و در دسترس بودن آنها را افزايش مي دهيم ، نگهداري لقب مي دهيم .

تعميرات : شامل مجموعه فعاليت هايي است كه بر روي يك سيستم يا وسيله اي كه دچار خرابي و يا ازكار افتادگي گرديده ، انجام مي دهيم تا آن را به حالت آماده و قابل بهره برداري بازگردانده و در جهت انجام وظيفه اي كه به آن محول گرديده است ، آماده اش سازيم .

انواع روشهاي نگهداري و تعميرات

1)نگهداري و تعميرات به منظور بهبود :

ماشين آلاتي را كه ما در امور توليدي و يا خدماتي به كار مي گيريم

ساخت ديگرانند و ممكن است نواقصي داشته باشد .

زماني را كه براي تعمير ناشي از اين نواقص صرف مي كنيم روند توليد را متوقف مي سازد و هزينه به ما تحميل مي كند .

2)نگهداري و تعميرات اصلاحي :

از كار افتادگي ناگهاني ماشين آلات ممكن است كل سيستم را متوقف سازد و زيانهاي سنگيني وارد كند.

يكي از روشهاي مبارزه با اين امر نگهداري و تعميرات اصلاحي است بدين ترتيب كه با پيش بيني علت خرابي و اصلاح آن قبل از توقف ناگهاني دستگاه از اين زيان جلوگيري نمود .

3)نگهداري و تعميرات پيشگيري :

نگهداري و تعميرات پيشگيري عبارت است از يك روش سيستماتيك برنامه ريزي و زمان بندي شده جهات انجام كارهاي نگهدار مورد نياز بر طبق برنامه تنظيمي كه در جهت حفظ شرايط بهينه تجهيزات و تاسيسات با توجه به موارد زير تهيه گرديده است :

الف)حداقل نمودن توليدات از دست رفته كه ناشي از خرابي و از كار افتادگي تجهيزات و تاسيسات باشد .

ب)تامين و تضمين عمر مفيد و قانوني تجهيزات سرمايه اي .

متغيرهاي موثر در انتخاب روشهاي نگهداري و تعميرات

1)نوع فعاليت سازمان (خدماتي ، توليدي ، ... ).

2)بودجه مرد نظر سازمان براي سيستم نگهداري و تعميرات .

3)كوچكي يا بزرگي سازمان .

4)پيچيده بودن يا نبودن دستگاه هاي سازمان .

5)قيمت خريد دستگاههاي نو در بازار .

6)عوامل زيست محيطي كه بر اثر از كار افتادن يا خوب كار نكردن دستگاه كه ممكن است بوجود آيد و ...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود